Technologia i koszt wykonania

Dział ten poświęcamy wszystkim tym, którzy zastanawiają się jaki jest koszt wykonania Merkaby bądź też przymierzają się do wykonania konstrukcji samodzielnej.

 

DOBÓR MATERIAŁÓW

Do wykonania Merkaby potrzebny jest metal o właściwościach diamagnetycznych. Najlepiej sprawdza się mosiądz oraz stal szlachetna. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie gatunki stali szlachetnej spełniają warunek diamagnetyczności. Najbardziej popularna i powszechnie dostępna stal typu 401 zazwyczaj tego warunku nie spełnia, da się to jednak wykryć tylko magnesem neodymowym. Zamawiana przez nas stal daje gwarancje pełnej diamagnetyczności.

Wykonanie Merkaby ze stali magnetycznej daje efekt odwrotny. Instrument taki nie daje się ustabilizować i ma negatywne oddziaływanie na żywy organizm. Przekonaliśmy się o tym na własnej skórze, a spora partia wadliwych instrumentów zasiliła składnicę złomu.

 

MERKABA KLASYCZNA

Merkaba Alfa - Klasyczna, Merkabah

Wykonanie najprostszej Merkaby spawanej (w naszej ofercie jest to Merkaba Alfa Klasyczna) jest bardzo proste tylko na pierwszy rzut oka. Większość amatorów samodzielnego wykonania tego instrumentu ulega złudzeniu geometrycznemu. Teoretycznie bowiem jest to bryła złożona z ostrosłupów foremnych, czyli rozumując w uproszczony sposób pręty należałoby przyciąć pod kątem 30o, aby po złożeniu uzyskać kąt 60o. Otóż nie jest to prawdą! Merkaba jest bryłą przestrzenną, kąt 60o nie jest kątem właściwym. Konstrukcje wykonywane na bazie prostych odręcznych obliczeń nie chciały się poprawnie składać. Dopiero zastosowanie profesjonalnego programu do trójwymiarowego projektowania technicznego pozwolił ustalić właściwe kąty przycięcia prętów.

To nie koniec. Samo przycięcie pod właściwym kątem też nie pozwoli na właściwe złożenie bryły. Płaszczyznę cięcia należy jeszcze wyfrezować w 2 płaszczyznach i rzadko która frezarka daje sobie z tym radę.

Do spawania potrzebny jest TIG i sporo umiejętności.

Po spawaniu całość trzeba dokładnie oczyścić i wyszlifować.

Merkabę trzeba też wyposażyć w 2 gatunki miękkiego posrebrzanego drutu miedzianego. Ten dostępny w sklepach jest zbyt sztywny i łamliwy. Zamawiany przez nas drut ma odpowiednią elastyczność i rozmiar.

Doświadczenie pokazało nam, że przy pierwszych konstrukcjach popełnia się mnóstwo błędów i marnuje się sporo cennego materiału. Policzywszy to wszystko należy zadać sobie pytanie, czy warto działać samodzielnie. Jeżeli motywem do samodzielnej pracy nad Merkabą są względy ekonomiczne, to może się okazać, że w efekcie finalnym wydaliśmy nie wiele mniej, a uzyskanemu efektowi i tak daleko do doskonałości. Może zatem lepiej zdecydować się na zakup Klasycznej Alfy? W sprawach technicznych zdajmy się na fachowców a czas, który poświęcilibyśmy na samodzielne próby, poświęćmy na realizację wyższych celów, w których realizacji instrument ten ma pomóc.

Co prawda po wprowadzeniu bardziej nowoczesnych Merkab typu Sigma mieliśmy zupełnie zrezygnować z dalszej produkcji Alfy Klasycznej. Utrzymujemy ją jednak z myślą o osobach, którym ta prosta konstrukcja wystarczy, a stosunkowo niska cena pozwoli na ekonomiczny zakup.

 

KRTYSZTAŁY

Zakup kamieni półszlachetnych w detalu może okazać się sporym wydatkiem, w dodatku często spotykamy kamienie o niewłaściwej jakości (na przykład barwione). Pamiętajmy również, że kryształ musi być oczyszczony, powinien też zostać naładowany. Naszemu doświadczeniu w tym względzie można spokojnie zaufać. Więcej na ten temat npisaliśmy w rozdziale Kryształy w Merkabie.

 

WYKONANIE MERKABY SIGMA

Cięcie laserem

Merkaba Sigma jest technologicznie znacznie bardziej zaawansowana. Poprawne wykonanie łączników prócz szczegółowego projektu wymaga użycia drogich i precyzyjnych, sterowanych numerycznie maszyn (wycinanie laserem, gięcie, spawanie). Gabaryty i koszt eksploatacji tych urządzeń wyklucza ich użycie w warsztatach domowych.

Profesjonalny laser przemysłowy

Użycie tych urządzeń z pewnością podraża koszt wykonania, ale niezwykle podnosi jakość, funkcjonalność i estetykę.

Największą jednak częścią składową ceny Merkaby Sigma jest jej pracochłonność. Już po uzyskaniu łączników, złożenie całości wraz z założeniem kryształów, nawet dla wprawionej w tym osoby zajmuje dobrych kilka godzin.

Nie możemy tej czynności zlecić komukolwiek. Wręcz przeciwnie, osoba składająca Merkabę i zakładająca do niej kryształy musi mieć wysokie duchowe kwalifikacje. Inaczej instrument ten nie działałby właściwie.

 

TWORZYMY ZADOWOLENIE

Merkaba ma tworzyć zadowolenie i pomnażać obfitość. Dbamy o to, aby na każdym etapie produkcji, osoby i firmy w tym procesie uczestniczące były uczciwie wynagradzane.

 

PRACA ENERGETYCZNA

Każda Merkaba jest precyzyjnym instrumentem radjestezyjnym. Jej wykonanie jest czynnością, w którą twórca wkłada bardzo dużo uwagi i energii. W rzeczywistości jest to praca energetyczna porównywalna z intensywnym zabiegiem bioenergetycznym. Takich zabiegów nie da się jednego dnia zrobić zbyt wiele, gdyż zbyt wiele kosztują. To jeden z czynników, które sprawiają, że Merkab nie da się produkować na seryjnej taśmie. Każda z nich jest niepowtarzalnym dziełem osobiści dedykowanym dla jej użytkownika.

I tak właśnie ma być!

POWIADOMIENIA

Wpisz swój e-mail, poinformujemy Cię o nowych artykułach

e-mail: kontakt@merkaba-aktywator.pl      tel: +48-604487802

Kontakt telefoniczny w dni powszednie od 9:00 do 19:00. Ze względów technicznych nie odbieramy SMS. Jeżeli nie możemy odebrać telefonu, oddzwaniamy później.