Strój energetyczny Merkivy

Ustrój energetyczny Merkivy zależy od tego, z jakich została zrobiona materiałów oraz w jakie wyposażono ją kryształy. W Merkivie mamy do czynienia z doskonałą harmonią pierwiastka męskiego i żeńskiego. Jest to osiągnięte za pomocą stali szlachetnej, z której zrobiono część męską oraz za pomocą mosiądzu, z którego wykonana jest część żeńska.

Podobnie jak w Merkabie, przez środek Merkivy przechodzi rdzeń ze srebrzonego drutu miedzianego, w którym umocowane są kamienie półszlachetne zgodne z układem 7 głównych czakr w ustroju energetycznym człowieka. Układ tych kamieni został wczesniej opisany w rozdziale Kryształy w Merkabie (link).

Dla całości stroju energetycznego Merkaby i Merkivy, bardzo duże znaczenie mają narożniki. Każdy z narożników emituje silną energię, dlatego istotne jest to, jakie kryształy się w nich umieści.

Na części męskiej instrumentu zachowaliśmy wcześniej doskonale sprawdzony w Merkabie układ:

ametyst na górze,

kwarc różowy na dole.

 

Ametyst w MerkivieAmetyst to łączność z tym, co Boskie, ochrona, rozwój. Przynosi spokój, dzięki któremu umysł może otwierać się na doznania duchowe. Uczy oddania i zaufania Sile Wyższej. Prowadzi w wewnętrzną ciszę, w której wszystkie sprawy odnajdują swe źródło. Przyłożony do czakry trzeciego oka wybitnie wzmacnia zdolności telepatyczne oraz łączność z wyższymi wymiarami.

Ametyst buduje pomost między Niebem a Ziemią i otwiera dostęp do nowych wymiarów Nieskończonego Bytu. Wzmacnia miłość i oddanie temu, co Boskie. Jego wibracje pogłębiają poczucie bezpieczeństwa, wprowadzają harmonię, inspirują duchowo i dają poczucie wolności. Dzięki temu wszystkiemu wzmacnia aurę i poprawia samoocenę.

 

 

Kwarc różowy w MerkivieKwarc różowy sprzyja miłości, łagodności, czułości, wybaczaniu sobie i innym. Otacza duszę kojącą, życzliwą wibracją, która pozwala na usunięcie wewnętrznych blokad, które stały na przeszkodzie w manifestowaniu się w naszym życiu miłości i radości życia. Kamień ten uwrażliwia na piękno w otaczającym świecie i całym wszechświecie oraz na przejawy piękna, miłości i łagodności w nas samych. Czyni nas wrażliwymi na piękno sztuki, ożywia fantazję i twórcze myślenie. Pomaga obudzić w nas uczucie szczęścia dziecka, bezpiecznego i otoczonego miłością i zrozumieniem. Wspomaga rozwój, również duchowy.

Kompozycja ametystu i różowego kwarcu daje bardzo silną duchową wibrację o charakterze ochronnym i transformującym.

 

Po wielu eksperymentach na części żeńskiej instrumentu ustaliliśmy 2 możliwe konfiguracje.

 

 

Wersja A:

amazonit na górze,

labradoryt na dole.

 

Amazonit w MerkivieAmazonit, zielononiebieski minerał o przyjemnej, żeńskiej wibracji, kojarzony jest z legendarnymi Amazonkami, gdyż mimo swej łagodności jest jednocześnie pełen mocy. Działa na czakrę serca oraz gardła. Wprowadza harmonię pomiędzy ciało i ducha, wzmacnia aurę (pole energetyczne) człowieka, łagodzi i uspokaja. Po założeniu do Merkivy daje wyraźne odczucie głębi, mocy i spokoju.

Mówi się, że labradoryt łączy w sobie energię słońca i księżyca, co czyni go jednym z naszych najpotężniejszych energetycznych sprzymierzeńców. Właściwości tego minerału o barwie szarej z tęczowymi rozbłyskami są faktycznie bardzo ciekawe. W sferze energetycznej łączy aurę z czakrami, czyli poprawia przepływ energii pomiędzy tym, co wewnątrz i tym, co na zewnątrz. Ciekawą cechą labradorytu jest jego dość specyficzne działanie ochronne. Minerał ten ma bowiem zdolność oczyszczania naszej aury (pole energetyczne) i chronienia jej przed niepożądanymi energiami.

 

 

Labradoryt w MerkivieLabradoryt jest kamieniem magicznym i magię wspomagającym. Zauważyliśmy, że pomaga on nawiązać kontakt z tymi sferami istnienia, które są dla nas zazwyczaj niewidoczne. Prawdopodobnie nie bez związku jest fakt, że w krótkim czasie po wykonaniu pierwszej Merkivy z labradorytem, udało nam się nawiązać kontakt z duchami natury, co bez tego minerału było dosyć trudne.

Duchy natury są istotami pośredniczącymi pomiędzy człowiekiem i światem materii. Od pozytywnego kontaktu z tymi istotami zależy w naszym codziennym życiu bardzo wiele, między innymi to, czy codzienne sprawy piętrzą się w pasma problemów, czy też układają się pomyślnie i celowo. Zachęcamy do zapoznania się z umieszczoną w dziale Fioletowy Płomień publikacją opisującą nawiązanie kontaktu z siłami natury: Ofiarowanie w kamiennym kręgu (link).

 

Wypadkowa energii Merkivy w wersji A skupiona jest na czakrze serca, dlatego też tą właśnie wersję przyjęliśmy za podstawową.

 

Wersja B:

Lapis lazuli na górze

Cytryn na dole

 

Lapis lazuliLapis lazuli, nazywany kamieniem inspiracji, prawdy i mądrości to magiczny kamień Egipcjan i Sumeryjczyków. Starożytne cywilizacje ceniły go wyżej niż złoto. Egipcjanie twierdzili, że jest on odpowiedzialny za telepatyczną komunikację międzygwiezdną. Być może właśnie dlatego, w poszukiwaniu tego wyjątkowego minerału przylatywały ponoć niegdyś na Ziemię statki kosmiczne innych cywilizacji.

Lapis bardzo intensywnie rozświetla czakrę trzeciego oka, poprzez co wspomaga postrzeganie intuicyjne i obiektywizm. Wywołuje prorocze sny, a także pomaga przypomnieć je sobie. Pomaga odnaleźć spokój i wewnętrzną harmonię. Przynosi jasność umysłu, wgląd wewnętrzny i emocjonalne uzdrowienie. Ułatwia nawiązanie kontaktu z Wyższą Jaźnią i z duchowymi przewodnikami. Pozwala lepiej zrozumieć swój umysł, poszerza punkt widzenia, obdarza mądrością. Zwiększa kreatywność i rozwija zdolności przywódcze (nie bez przyczyny był to kamień faraonów)

 

 

 

CytrynCytryn działa kojąco na czakrę splotu słonecznego i stabilizuje nasze życie emocjonalne. Wzmaga pewność siebie, samoakceptację i poczucie własnej wartości. Pomaga skupić uwagę i emocje.

Jego barwa jest związana ze słońcem, tak więc cytryn jest kamieniem optymizmu i radości, nosząc go blisko ciała można wyleczyć się z depresji, uwolnić od stresu i wzmocnić. Rozświetla naszą aurę kolorem złotym, łagodzi stresy, daje poczucie ciepła i bezpieczeństwa

Kamień ten pomaga poznać samego siebie, daje ciepło i światło.

 

 

Wypadkowa energii wersji B skupiona jest w okolicy trzeciego oka. Wersje tą wykonujemy na życzenie.

POWIADOMIENIA

Wpisz swój e-mail, poinformujemy Cię o nowych artykułach

e-mail: kontakt@merkaba-aktywator.pl      tel: +48-604487802

Kontakt telefoniczny w dni powszednie od 9:00 do 19:00. Ze względów technicznych nie odbieramy SMS. Jeżeli nie możemy odebrać telefonu, oddzwaniamy później.