Informacje techniczne

Na początku realizacji programu budowy Merkivy mieliśmy nadzieję, że część obecnie już funkcjonujących Aktywatorów Merkaba będzie można przerobić na wersję wielowymiarową. Ze względów technicznych opcja ta okazała się jednak niewykonalna. Przyczyną bezpośrednią jest średnica zastosowanych materiałów. Do budowy Merkivy stosujemy pręty o mniejszej średnicy, okazało się bowiem, że duża ilość wzajemnie przenikających się połączeń daje konstrukcję wystarczająco stabilną i pozwala na zastosowanie znacznie delikatniejszych materiałów. Chodziło o to, aby Merkiva była jak najlżejsza. Było to bardzo istotne, gdyż zdawaliśmy sobie sprawę, że zwiększona ilość ramion oraz osadzonych w nich kamieni może być po prostu za ciężka. Dzięki zmianie średnicy uzyskaliśmy konstrukcję delikatną oraz dającą odczucie finezji i lekkości.

Oto porównanie ciężaru i średnicy 2 podstawowych modeli Merkaby oraz Wielowymiarowej Merkivy:

Model

Rozpiętość

w pionie (cm)
 

Średnica

pręta
 

Waga

(kg)
 

Merkaba Alfa

75

6

3,5

Wielowymiarowa Merkiva Alfa

74

5

5,7

Merkaba Alfa Moc

95

8

7,5

Wielowymiarowa Merkiva Alfa Moc

93

6

9

 

Aby wszystkie elementy konstrukcji do siebie pasowały, potrzebne były bardzo precyzyjne obliczenia w fazie projektu. Czy wiecie, że pojedyncza Merkiva składa się aż z 4 różnych rozmiarów prętów? Wszystkie struktury przenikaja się nawzajem, dlatego składanie wymaga uwagi i skupienia. To trochę tak jak z produkcją samochodów wyścigowych. Do sprzętu o wyczynowych parametrach potrzebne są najwyższej klasy materiały. Wszystkie części muszą być idealnie dopasowane zaś przy montażu potrzebna jest bardzo dokładna praca, wymagająca wysokich kwalifikacji. Przede wszystkim jakość. Dlatego ani wyścigowych samochodów, ani Wielowymiarowych Aktywatorów Merkiva, nie da się robić dużo i szybko.

POWIADOMIENIA

Wpisz swój e-mail, poinformujemy Cię o nowych artykułach

e-mail: kontakt@merkaba-aktywator.pl      tel: +48-604487802

Kontakt telefoniczny w dni powszednie od 9:00 do 19:00. Ze względów technicznych nie odbieramy SMS. Jeżeli nie możemy odebrać telefonu, oddzwaniamy później.